Czym się kierować, kupując myszkę gamingową?

newsaller
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy doświadczony gracz doskonale wie, że do właściwie wykonanego zadania potrzebne jest odpowiednie narzędzie. W przypadku gier komputerowych jest to zwykle myszka. Jak zatem wybrać odpowiedni model?

Dlaczego warto postawić na mysz gamingową?

W przypadku gier komputerowych niezwykle istotna jest precyzja, a także możliwość wykonywania szybkich manewrów. To właśnie dlatego miłośnicy gier komputerowych na całym świecie bardzo często przekonują się, jak wielką pomocą może być odpowiedni sprzęt. Nierzadko nawet boleśnie, ponieważ to właśnie oni stoją po drugiej strony barykady, czyli przykładowo zostają zabici, ponieważ oponent zaskoczył ich szybkością swojej reakcji.

Myszki gamingowe wyposażone są w wiele przydatnych funkcji, takich jak możliwość natychmiastowej zmiany DPI na wyższą bądź niższą. Dzięki odpowiednio dobranej myszy komputerowej można właściwie szlifować swoje umiejętności w danej grze, a także cieszyć się jej funkcjonalnością. Myszy gamingowe są także zwykle projektowane z myślą o tym, że będą użytkowane wyjątkowo intensywnie, w związku z czym wyróżniają się niemałą trwałością.

John Petalcurin/pexels.com

Kryteria, którymi warto sugerować się przy wyborze myszy

Istnieją liczne elementy, na które należy zwracać uwagę przed zakupem danego modelu. Poniżej wymieniamy te z nich, które uznaliśmy za najbardziej istotne.

W jaki rodzaj gier zwykle gramy?

Powszechnie wiadomo, że gra grze nierówna. W związku z tym inny typ myszy będzie najbardziej adekwatny dla osób, które preferują spokojną, niewymagającą rozgrywkę, a inny model sugeruje się miłośnikowi gier, w których dzieje się bardzo wiele. Ci pierwsi zdecydowanie powinni wybierać myszy komputerowe, które nie mają zbyt wiele wbudowanych przycisków. Z kolei ci drudzy, czyli przykładowo miłośnicy gier z podgatunku hack’n’slash, powinni rozglądać się wśród modeli wyposażonych w jak najwięcej programowalnych przycisków, dzięki którym zaoszczędzą sporo cennego czasu, który poświęciliby na szukanie danego klawisza na klawiaturze.

Dopasowanie DPI względem własnych preferencji

Najogólniej rzecz ujmując, wartość DPI odpowiada prędkości, z jaką kursor porusza się na monitorze. Im wyższa wartość DPI, tym krótszą drogę musi on pokonać. Ilość DPI to jeden z parametrów, z którymi z pewnością będziesz miał do czynienia, szukając odpowiedniej myszy. Najczęściej dostępne modele oferują rozdzielczość od 800 do aż 20000 DPI. Warto wiedzieć także, że w niektórych myszach wartość DPI można zaprogramować na konkretne, stałe poziomy i dopasowywać ją do obecnych potrzeb. Bardzo często dokonać można tego za pomocą dedykowanego oprogramowania producenta, tak jak jest to w przypadku np. Razer Synapse.

Rodzaj chwytu

Każdy gracz korzysta z myszki na swój specyficzny sposób. Chodzi tu oczywiście o ułożenie dłoni i nadgarstka względem myszy. W zależności od tego, czy Twój chwyt określiłbyś jako palm grip, fingertip grip czy też claw grip, dobrze dobrać model myszy właśnie pod tym kątem. Na szczęście liczba tych akcesoriów dostępnych na rynku sprawia, że nie jest to wyjątkowo trudne zadanie.

Wielkość i waga

Wielu profesjonalnych graczy twierdzi, że ważną kwestią jest również odpowiedni dobór myszy względem wymiarów dłoni. W Internecie znaleźć można strony, na których wpisuje się takie dane, jak długość czy szerokość dłoni, dzięki czemu uzyskujemy informacje na temat myszy, które są dla nas polecane.

Zdj. główne: maar gaming/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bezpieczeństwo i efektywność transportu dzięki uniwersalnym zawiesiom pasowym
Bezpieczeństwo i efektywność transportu dzięki uniwersalnym zawiesiom pasowym
Odkryj, jak uniwersalne zawiesia pasowe mogą zwiększyć bezpieczeństwo i wydajność w transporcie. Zrozumieją Państwo, jak te narzędzia mogą przyczynić się do optymalizacji procesów logistycznych.
/