Pakowanie na wakacje – jak to zorganizować?

newsaller
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pakowanie może być stresujące, zwłaszcza jeżeli robimy to na ostatnią chwilę i w pośpiechu. Zobacz, jak je zorganizować, żeby przebiegło bez zbędnych zakłóceń.

Lista rzeczy na wyjazd

Jeżeli chcesz uniknąć niepotrzebnego stresu i zmniejszyć ryzyko tego, że przy pakowaniu o czymś zapomnisz, zabierz się za to z wyprzedzeniem. Dobrym sposobem będzie spisanie listy niezbędnych rzeczy. Zrób to odpowiednio wcześnie, a zapewnisz sobie komfort psychiczny dzięki świadomości, że masz ze sobą wszystko, co planowałaś.

Im mniej, tym lepiej

Przy analizowaniu przygotowanej listy, wykreśl z niej to  co nie jest Ci absolutnie niezbędne albo to, z czego możesz zrezygnować. Staraj się nie brać rzeczy „na wszelki wypadek”. Pamiętaj, że przy podróży na przykład samolotem musisz wziąć pod uwagę obowiązujące ograniczenia wagowe bagażów. Jeżeli tylko masz taką możliwość, zmniejsz ilość rzeczy, które zabierasz.

W przypadku podróży z dziećmi ta kwestia może być utrudniona. Czasem ciężko zrezygnować chociażby z zabrania ulubionych zabawek. Jeżeli na wakacje wyjeżdża dwójka maluchów, świetnym rozwiązaniem będą wózki bliźniacze. Dzięki nim nie musisz pakować dwóch osobnych wózków, co zapewnia mniejszą ilość zabranych na wyjazd rzeczy.

bliźniaki w wózku
Photo by nata3081 from Freepik.com

Pamiętaj o apteczce

Bądź przygotowana na ewentualną chorobę i przed wyjazdem uzupełnij apteczkę o podstawowe leki i środki pierwszej pomocy. Spakuj do niej leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwbiegunkowe, a także bandaż i plaster. Nie zapomnij też o środkach na ukąszenia owadów i, oczywiście, lekach przyjmowanych przez Ciebie i Twoich bliskich na co dzień.

Minimum kosmetyków

Jeśli lecisz samolotem, pamiętaj, że płyny przewożone w bagażu podręcznym nie mogą być większe niż 100 ml. Dlatego też wszelkie kosmetyki ogranicz do niezbędnego minimum. Najbardziej podstawowe z nich (szampon albo żel pod prysznic) bez problemu kupisz na miejscu. Jeżeli jednak nie chcesz rezygnować z konkretnych kosmetyków, weź ich tylko tyle, ile rzeczywiście zużyjesz podczas wakacji. Możesz przelać je lub przełożyć do mniejszych pojemników. To zapewni Ci oszczędność miejsca w bagażu.

Odpowiedni sposób pakowania

Zamiast tradycyjnego składania ubrań, możesz je zrolować. Pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce w walizce, a poza tym odzież będzie mniej pognieciona. Innym dobrym sposobem, który pozwoli zmniejszyć objętość ubrań, jest spakowanie ich w worki próżniowe. Żeby po dotarciu na miejsce łatwiej było Ci odnaleźć się wśród bagażu, warto posegregować ubrania według kategorii – koszule z koszulami, spodnie ze spodniami itp. Rzeczy, które będą Ci potrzebne na pierwszy nocleg, warto umieścić na wierzchu bagażu.

Pakowanie walizki zacznij od ułożenia cięższych rzeczy na dole. Żeby maksymalnie wykorzystać miejscu w bagażu, wypełnij buty skarpetkami. Staraj się maksymalnie wypełnić każdą wolną przestrzeń. Biżuterię włóż w skarpety, a żeby nie zgubić kolczyków, przypnij je do guzików.

Pamiętaj też, żeby nie wypełniać bagażu po brzegi, bo prawdopodobnie będziesz chciała przywieźć z wyjazdu pamiątki lub prezenty dla najbliższych. Zostaw więc nieco wolnej przestrzeni, żeby przed powrotem nie musieć martwić się o to, czy znajdziesz na nie miejsce.

dziecko w walizce
Photo by davidpereiras from Freepik.com

To, co najważniejsze, miej pod ręką

Najbardziej ważne i najcenniejsze rzeczy, czyli wszelkie dokumenty, pieniądze i karty płatnicze, trzymaj zawsze przy sobie. W razie opóźnień albo zaginięcia bagażu głównego, warto umieścić w podręcznym zapasowy komplet odzieży i szczoteczki do zębów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Poradnik inwestora: Jak bezpiecznie kupować złote sztabki i monety bulionowe
Poradnik inwestora: Jak bezpiecznie kupować złote sztabki i monety bulionowe
Poznaj szczegółowe wskazówki i strategie inwestycyjne, które pomogą Ci bezpiecznie kupować złote sztabki i monety bulionowe. Zrozum, jak zapewnić bezpieczeństwo swoim inwestycjom.
/