Niezbędne artykuły papiernicze dla uczniów i studentów

Redaktor Blue Whale Press
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kiedy początek roku szkolnego dla uczniów zbliża się wielkimi krokami, studenci mają jeszcze miesiąc wakacji – lub sesję poprawkową, dzięki której otrzymają lepszą ocenę do indeksu. I jednych, i drugich łączy jednak pewna cecha – to potrzeba zdobycia sprzętu, który umożliwi im zapisanie nabywanej wiedzy. W jakie artykuły warto zaopatrzyć się jako uczeń lub student przed rozpoczęciem zajęć?

Kalendarz uczniowski/akademicki

Wybór nieoczywisty, ale niezwykle przydatny. Kalendarze uczniowskie i studenckie różnią się od zwykłych zakresem czasu, który obejmują – ich pierwszym miesiącem będzie wrzesień, ostatnim – w zależności od typu – czerwiec lub sierpień. Kalendarze mają oznaczone wszystkie święta wolne od zajęć, a także terminy np. ferii. Zazwyczaj posiadają też wystarczająco dużo miejsca, by przy danym dniu wynotować umówione sprawdziany, kolokwia czy terminy oddania prac zaliczeniowych. Papierowy format pozwala ogarnąć wzrokiem plan działania na cały miesiąc, a zapisane daty można wykorzystać do ustawiania odpowiednich przypomnień, np. w telefonie.

Zeszyty, zeszyty zeszyty!

W dobie komputerów tworzenie notatek w formie cyfrowej stało się preferowaną ich formą – nic dziwnego: są łatwiejsze do edycji, porządkowania i dzielenia się nimi. Mimo to wciąż polecamy nie rezygnować całkowicie z papierowej formy – konieczność manualnego zapisania informacji angażuje mózg o wiele bardziej, niż powtarzalny ruch uderzeń w klawiaturę. Dzięki temu pierwsze zapisanie informacji w zeszycie automatycznie staje się szybką powtórką, która utrwali ją w naszym umyśle, powodując, że podczas przygotowań do kartkówki czy egzaminu będziemy jedynie odświeżać już zakodowaną informację, zamiast uczyć się od zera.

Każdy sklep papierniczy ma własną ofertę różnorodnych zeszytów, których okładki to małe dzieła sztuki. Do wyboru masz klasyczne zeszyty łączone zszywkami, klejone, a nawet takie na spirali.

Teczki

Nawet jeśli nie chcemy wykorzystywać zeszytów, wielu edukatorów pracuje na materiałach dodatkowych, które rozdają swoim uczniom. Ich przechowywanie w bezpiecznej teczce pozwoli na powrót do ćwiczeń i informacji na nich zawartych w dowolnej chwili – to przydatne zwłaszcza, gdy okaże się, że pytania egzaminacyjne pochodzą właśnie z kserówek!

Długopisy, pisaki, pióra…

Wspominaliśmy już, że zapisywanie poszczególnych słów ręką bardziej utrwala je w mózgu, niż samo zapisywanie na komputerze. Aby ten efekt podkreślić, warto zainwestować w długopisy i mazaki z kolorowymi tuszami. Dodatkowa informacja w formie koloru pozwoli na lepsze zakodowanie informacji – skutkiem ubocznym wykorzystywania kolorów do notatek jest fakt, że czerwony długopis nauczycielski nie będzie tak bardzo raził w oczy przy przeglądaniu zeszytu 😉

Studentom języków, które nie korzystają z naszego alfabetu, mogą się też przydać wieczne pióra i ołówki. Te pierwsze pozwalają na ćwiczenie kaligrafii, ołówek z kolei pozwoli na niemal nieskończoną ilość prób i poprawek podczas uzupełniania ćwiczeń.

Fot.: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak system JobRouter może zrewolucjonizować zarządzanie dokumentami w Twojej firmie?
Jak system JobRouter może zrewolucjonizować zarządzanie dokumentami w Twojej firmie?
Odkryj, jak JobRouter może przeobrazić zarządzanie dokumentami w Twojej firmie, zwiększając efektywność i redukując pokładane w nie inwestycje.
/