Dysk SSD do konsoli – co wybrać?

newsaller
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Myślisz o tym, aby rozbudować swoją konsolę, ponieważ mieści się na niej za mało gier? Dobry dysk SSD umożliwi Ci znaczne zwiększenie miejsca na najnowsze tytuły. Sprawdź, w jakie modele warto inwestować, aby potem jedynie cieszyć się pełnią rozgrywki bez żadnych ograniczeń.

Powody wymiany dysku w konsoli

Do każdej konsoli można wybrać dobry, nowy dysk, jednak jego wybór jest podyktowany wieloma różnymi sytuacjami. Warto je przemyśleć, zanim zakupi się nowy produkt. Jeśli chodzi o wymianę dysków z konsol starszych generacji, mogą one poprawić wydajność sprzętu i zapewnić mu drugą młodość. Dobrze dobrany dysk do konsoli PS4 czy Xbox One wzmocni szybkość działania konsoli, umożliwi sprawniejsze wczytywanie się gry i zmniejszy szanse na pojawianie się ścinek czy lagów.

Inny powód zakupu nowego dysku SSD skupia się na dodaniu komponentu, a nie na jego wymianie. W przypadku rozszerzania pojemności konsoli warto skupiać się na innych elementach specyfikacji. Rozszerzyć pojemność dysków SSD warto, gdy na konsoli jest już za mało miejsca na nowe tytuły. Dokupienie nowego dysku do PS5 czy też do XSX to koszt kilkuset złotych. Wydatek ten umożliwia spokojne, bezpieczne granie przez długie lata. Dzięki dodatkowemu dyskowi nie trzeba martwić się o to, że nowe tytuły nie zmieszczą się na konsoli, nawet jeśli jedna gra waży ponad 100 GB.

Dyski do konsol starszej generacji – PS4 i Xbox One

Jeśli kupujesz nowy dysk SSD, myśląc o tym, żeby konsola działa szybciej i sprawniej, dobrze postawić na sprawdzone modele, które idealnie komponować się będą z pozostałymi podzespołami w urządzeniu. Na rynku dostępnych jest kilka modeli, które od lat cieszą się niezwykłą popularnością. Warto pamiętać, aby do starszych konsol nie kupować najnowszych dysków, które i tak nie będą w stanie w pełni pokazać swojej mocy. 

Dzięki dobrze dobranemu dyskowi SSD do konsoli PS4 czy też Xbox One zapewnisz sobie szybsze uruchamianie sprzętu, cichszą pracę konsoli, znacznie szybsze wczytywanie tekstur i gier. Do najlepszych dysków, które polecane są do konsol wcześniejszej generacji, należą: Seagate Barracuda 2 TB, 2,5 cala, WD Blue 1 TB, Crucial MX500 oraz Samsung 870 Evo 1 TB. Wybierając inne modele, należy zwracać uwagę na takie elementy jak: obsługę SATA III, rozmiar 2,5 cala o grubości mniejszej niż 9,5 mm oraz na prędkość dysku, najlepiej większą niż 5400 RPM.

Karolina Grabowska/pexels.com

Dyski do konsol nowej generacji – PS5 i Xbox Series X/S

Kupując dysk SSD do konsoli nowej generacji, nie trzeba myśleć o prędkości sprzętu, a jedynie o wielkości jego pamięci. Gry na obecną generację wydawane są w naprawdę dużych rozmiarach, gdzie tytuły AAA potrafią zajmować ponad 100 GB. Konsole o pojemności 500 GB/1 T nie są w stanie przechowywać na dyskach wiele takich gier, ale powstały dwa rozwiązania, które ułatwiają radzenie sobie z problemem. Można dokupić dysk wewnętrzny bądź zewnętrzny.

Zdecydowanie bardziej polecamy zakup dysku SSD zewnętrznego. Ten nie wymaga otwierania konsoli, jest w pełni bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu. Wystarczy go jedynie wpiąć w urządzenie i bezproblemowo używać, np. pobierając na niego gry dostępne w ofercie PS Plus czy Xbox Game Pass. Taki wybór jest znacznie tańszy, ponieważ nie trzeba zwracać uwagi na wiele parametrów. Można kupić nawet 8 T pamięci, wybierając Seagate Game Drive Hub. Aby korzystać z nowego dysku, wystarczy podpiąć go do portu USB 3.0 i zaakceptować dysk w ustawieniach konsoli.

Zdj. główne: Andrey Matveev/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przebiega proces licytacji nieruchomości prowadzony przez komornika sądowego?
Jak przebiega proces licytacji nieruchomości prowadzony przez komornika sądowego?
Dowiedz się, jak komornik prowadzi licytację nieruchomości krok po kroku, oraz jakie są Twoje prawa i obowiązki jako uczestnika procesu.
/